Search
  • Yağız Alp Tekin

Yeni bir kelime

Updated: Oct 28, 2020

Ey ahali! Burada kutlu bir günde toplandık. Bazılarınız çölden geldi, bazılarınız Siberya'dan. Az sonra Sakarya Üniversitesinin sosyoloji bölümünün ilk uluslararası deneyine şahit olacağız. Dünyanın dört bir yanında gelen milyonlar burada. Dünyadaki her bir insan burada. Çevrenize bakın ve kardeşlerinize selam verin. Bugün, işte, tam da burada yeni bir anlam yaratıyoruz. Önce kelimemizi belirleyelim ne dersiniz? Bu kelimeye karşılık gelecek ses...


Gri takım elbise içerisindeki şişman rektör güneş altında terliyordu. Mikrofonu biraz olsun yere indirdi, dudaklarını büzdü ve gluk gluk diye bir ses çıkardı.


Dinleyen milyonlarca kişi önce şaşırdırlar sonra tekrar etmeye başladılar.

Gluk gluk,

Gluk gluk,

Gluk


Ortamı kasıp kavuran sesler devam ederken miting alanını kuşatan direklerden mor bir sıvı püskürtülmeye başlandı. Millet ne olduğunu anlamadan büsbütün ıslanmıştı. Meydana büyük bir sessizlik çöktü.


Derken küçük çığlıklar duyulmaya başlandı. Mutluluk dalgası yavaş yavaş miting alanının her köşesine yayıldı. Biraz sonra millet üzerlerini yırtıyor, birbirlerini okşuyor, zevk çığlıkları atıyordu. Tüm bunlar olurken, büyük hoparlörlerden "gluk gluk" sesi tekrar tekrar meydana fırlatılıyordu. Adana eşlik etti, Akdeniz eşlik etti, Türkiye ve dünya. Herkes yaşamları buna bağlıymışcasına gluk gluk diyordu.


Bu coşku hali saatlerce sürdü. Artık güneş batıyordu. Otobüsler meydana doğru hareketlendi. İnsanlar bıkkın hareketlerle otobüslerine doğru gidiyordu. Orgazm sonrası tatmin anı yaşanıyordu. Biraz enerjiler düşmüştü ama sarhoşluğun tadı ağızlarda kalmıştı. Çocuklar duygularını kontrol edemedikleri için hala gülüyorlardı. Otobüsler sağa sola hidrolik hava sızıntıları fışkırtıyordu.


Akşam olduğunda meydanda çöplerden gayri bir şey kalmamıştı...


...


Seneler sonra genç bir travesti köpürünün başında durmuş nehre bakıyordu. Artık daha fazla dayanamayacaktı. Son kez bu vücudu kullanacaktı. Gecenin ayazı ellerini kemirirken geçen arabalardan birinden bir ses duyuldu.

"gluk gluk"

Köprünün başındaki genç, sesin yere geldiği yöne döndü ve


gülümsedi.


126 views0 comments